Dotknij Mnie - Polski Dizajn + Divadlo

Powiększ/zmniejsz mapę

Dotknij Mnie - Polski Dizajn + Divadlo

Dotknij Mnie - Polski Dizajn + Divadlo: Zrób sobie dizajn 

 

Dotknij Mnie - Polski Dizajn prezentuje najpopularniejsze pozycje z dziedziny polskiego projektowania/sztuki aranżacji wnętrz/grafiki/ typografii/ ilustrowane książki dla dzieci, albumy, ciekawe gadżety: lampy / bujane fotele / gniecione mapy / zabawki a Divadlo, opowiada jak łatwo wykonać kilka domowych drobiazgów: stolik, lampę, podkładkę pod talerz, świecznik. Razem z Divadlo w niecodziennym stylu mieszanki klasyki i nowoczesności, praktyczności i zabawy formą, stworzycie wyjątkowe obiekty, poznacie drogę od pomysłu do realizacji a stworzoną nową rzecz, zabierzecie do domu.

 

„Dotknij mnie – Polski Dizajn" oznacza „dotknij mnie" bo naprawdę istnieję! Prezentujemy i promujemy młodych polskich projektantów i polskie wzornictwo. Tworzymy miejsca, gdzie oferujemy naszym gościom wyjątkowe i limitowane wyroby. Promujemy wyroby artystyczne oraz przedmioty codziennego użytku, które są dziełem młodych polskich projektantów, a także produkcję przedmiotów artystycznych opartą na wzorach z lat 50-tych i 60-tych, które do dzisiaj zachwycają swą dizajnerską innowacyjnością.

 

W swoich działaniach zostaliśmy zainspirowani wystawą „Chcemy być nowocześni. Polski design 1955–1968 z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie" , która pokazała jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, architekturze wnętrz i sztuce użytkowej. Wierzymy głęboko, że to nie ostatni ze „Złotych Okresów" polskiego dizajnu. Naszym partnerem w Trójmieście jest Instytut Sztuki „Wyspa". Wspólnie staramy się promować współczesną sztukę „Młodego Gdańska", co ma duży wpływ na charakter naszego miejsca, mocno wyróżniający się na Długiej.

 

info: www.dotknijmnie.pl

 

 

 

Miejsce: deptak i Plac Kardynała Wyszyńskiego (obok kościoła), Żabianka

Miejsce: 54.41997871529646, 18.575960397720337
Czas: 3.06 16:30-18:30