Galeria Gablotka

Powiększ/zmniejsz mapę

Galeria Gablotka

Dyrektor Artystyczny Galerii Gablotka, mgr Maciej Salamon oraz Kurator Generalny Galerii Gablotka, mgr Tomasz Wierzchowski zapraszają na wystawę/instalację „Gabloria na wysokości".


Galeria Gablotka powstała w marcu 2010 roku z inicjatywy jej ojców założycieli: Macieja Salamona i Tomka Wierzchowskiego. Od początku jej istnienia jej twórcom przyświeca hasło: „Chwała nam i naszym kolegom". W myśl tej idei artyści prezentujący swoją twórczość w Gablotce są kolegami ojców założycieli. Do tej pory w Gablotce odbyło się 19 wystaw, między innymi Adama Witkowskiego, Kuby Bielawskiego, Marcina Bobera, Piotra Jahołkowskiego, Agaty Nowosielskiej, Marcina Zawickiego, Iwony Zając, Krzysztofa Topolskiego, Ebola Ape czy Maćka Szupicy. Hasło przewodnie ulega czasowym modyfikacjom, jak w przypadku wystawy Bogny Burskiej: „Chwała nam i naszym koleżankom" lub świątecznej edycji Gablotki: „Chwała na wysokości nam i naszym kolegom". Z powodzeniem w Gablotce prezentują się także jej twórcy.

 

Przestrzeń Gablotki, mimo że ogranicza się do jednej małej socjalistycznej gablotki na terenie byłego budynku dyrekcji Stoczni Gdańskiej, jest szalenie inspirująca. Można było tam zobaczyć malarstwo, rysunek, instalacje z żywymi świerszczami, video, a nawet performance z artystą zamkniętym w środku. Zazwyczaj wernisażom towarzyszą koncerty i niekończące się dyskusje o sztuce do białego rana.

 

info: gablotka.blogspot.com

 

 

Miejsce: deptak na Żabiance

Miejsce: 54.42049683617319, 18.575850427150726
Czas: 3.06 18:30-19:00