Karolina Kotowska

Powiększ/zmniejsz mapę

Karolina Kotowska

Warsztaty linorytowe „Pocztówka z nadmorskiego osiedla"

 

W czasie wakacji turyści wysyłają pocztówki znad morza, dlaczego więc rodowici gdańszczanie nie mieliby wysyłać pocztówek ze swoich, bądź co bądź, nadmorskich osiedli? Mogą wysyłać widokówki z zachodami słońca, ale mogą przecież sami zdecydować, co warto pokazać. Może osiedlowa kapliczka jest godna uwiecznienia? Może najsympatyczniejszy sklepikarz z warzywniaka? Może piekarnia z najlepszymi rogalikami powinna rozszerzyć sławę na resztę świata?
Uczestnicy dostaną kawałki miękkiego linoleum, dłutka, markery, a następnie narysują i wytną swoje własne prawdziwe linoryty, które od razu będą mogli odbić farbą drukarską na przygotowanych kartonikach-pocztówkach w dowolnej ilości egzemplarzy.

 

PRAKTYCZNE INFO:

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży od 13. roku życia
W jednorazowych warsztatach uczestniczyć może maksymalnie 10 osób
Czas trwania jednorazowych warsztatów: 2-3 h

 

Karolina Kotowska
Skończyła grafikę na ASP w Warszawie (w Pracowni Projektowania Książki) w zeszłym roku i zaczęła studiować wzornictwo w School of Form w Poznaniu. Zajmuje się głównie projektowaniem graficznym, najbardziej lubi robić plakaty i książki. Pracowała m.in dla Centrum Konsultacji Społecznych Urzędu Warszawy; PAHu; Ministerstwa Rozwoju Regionalnego; Czasopisma dla dzieci Czarodziejska Kura; kawiarni Szczotki Pędzle, Nowoczesnej, Chłodnej 25, Nowego Wspaniałego Świata w Warszawie. Najwięcej projektów robi dla znajomych. Czasem miewa wystawy, czasem wygra jakiś konkurs. Ostatnio cieszy się, że jej plakat będzie na Biennale Plakatu w Wilanowie.
Mieszkała pół roku w Gdańsku i uwielbia to miasto.

 

linki:
mój blog: karokoto.blogspot.com
najlepsza graficzka: aleksandraniepsuj.blogspot.com
wspaniałe miejsce, kochana kawiarnia w warszawie: www.szczotkipedzle.blox.pl
niezależna wesoła placówka kulturalna w Warszawie: www.duzypokoj.org
tak bym chciała umieć tańczyć: http://www.youtube.com/watch?v=4ZT0wlH4y8k
to co najważniejsze w życiu: www.pogoda.onet.pl

 

 

Miejsce: podwórko, Przy Torze 8 A-B (od strony ul. Serbskiej), Orunia | deptak i Plac Kardynała Wyszyńskiego (obok kościoła)

 

Miejsce: 54.32955232445769, 18.637079894542694
Czas: 2.06 14:00-16:00 | 3.06 16:30-18:30