Kol_Kol

"Pusto/stan"

 

Pusto/stan to układ interaktywnych instalacji znajdujących się w opuszczonej pizzerii. Powstała w ten sposób przestrzeń jest wyzwaniem do konfrontacji ze współczesnymi lękami i wspomnieniami, które nadają emocjonalny kontekst pustym pomieszczeniom. Kol_kol korzysta tu z zaawansowanych technicznie środków, stosując mapping, kamery i czujniki ruchu, dzięki którym audiowizualne przestrzenie zmieniają się pod wpływem uczestników. Ich rezultatem jest swoisty mini labirynt, w którym ciekawość poznania miesza się z niepokojącym poczuciem bycia obserwowanym. Ściany słyszą i widzą...KOL_KOL / KOLEKTYW KOLEŻEŃSKI to projekt składający się z dwóch osób - Sebastiana Bednarka i Łukasza Borosa. Ich współpraca to synteza dwóch, zupełnie odmiennych osobowości.
Sebastian, z wykształcenia socjolog jest wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, postrzegającym świat przez pryzmat ludzkich interakcji. W swoich pracach, za pomocą zarejestrowanych dźwięków komponuje mapy wrażeń i wspomnień, poszukując niejednoznacznych i ulotnych sytuacji.
Łukasz porzucił architekturę na rzecz ruchomego obrazu i wirtualnych przestrzeni. Tworzy zaawansowane technicznie instalacje i wizualizacje, wykorzystując innowacyjne sposoby interakcji. Ich celem jest przemiana widza w aktywnego uczestnika i współautora przestrzeni.

W swoich projektach Kol_Kol podejmują próby redefinicji konkretnych przestrzeni; eksplorują, przetwarzają określone aspekty miejsca, wykorzystując i sabotując zachodzące w nich procesy.

 

info: lablog.visualchemy.co.uk

Miejsce: Na Stoku 10, Gdańsk
Czas: 2.06 17:00-2:00