Ola Staniszewska

Powiększ/zmniejsz mapę

Ola Staniszewska

I <3 to projekt oparty o miłość do miejsca, o wewnętrzne poczucie przynależności do małego wycinka przestrzeni miejskiej. Dzielnica jako obiekt dumy i punkt wyjścia do stworzenia gadżetu określającego nasz ulubiony punkt na mapie.

 

W ramach Streetwaves każdy będzie miał okazję wziąć udział w miniwarsztatach poświęconych tworzeniu przypinki (broszki) z nazwą dzielnicy lub zdjęciem wybranych budynków. Zaprezentowana zostanie technika nadruku transferowego do wykonania w domowych warunkach, a każdy uczestnik stworzy swoje małe cacko, które będzie mógł z dumą obnosić po Mieście.

 

I <3 Wrzeszcz. A Ty?

 

 

Warsztaty poprowadzi projektantka, Aleksandra Staniszewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Projektowanie Ubioru). Ubrania tworzy spontanicznie, pod wpływem inspiracji.  Wygoda i funkcjonalizm to jej najważniejsze założenia projektowe. W każdej kolekcji szuka również wyjątkowego wyrazu artystycznego.

 

Obecnie tworzy ubrania także w duecie projektowym pod marką 2Faces.

 

Ola zajmuje się również stylizacją i kostiumografią. W 2011 roku współpracowała przy tworzeniu kostiumów do filmu Abelarda Gizy „Swing" oraz, jako asystentka kostiumografa, do spektaklu W.Misiury „Sen" (Opera Bałtycka).

 

info: www.staniszewska.net

Miejsce: Biskupia 4 C, Gdańsk
Czas: 2.06 17:00-20:00