"Papergirl 3city"

Powiększ/zmniejsz mapę

"Papergirl 3city"

Przyłącz się do nas i wypuść swoje prace na wolność. Do projektu może dołączyć każda/każdy, kto przyniesie lub przyśle prace do Instytutu Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk) z dopiskiem "Papergirl" do 29 maja. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy plenerowej na Streetwaves 2 czerwca. Po wernisażu trafią do wolontariuszy i wolontariuszek na rowerach i zostaną rozdane przypadkowo spotkanym osobom. Ważny jest element zaskoczenia! Obdaruj kogoś sztuką!

 

Prace podpiszcie, można także dołączyć adres swojej strony internetowej, bloga, flickra, strony na fb itp.

 

Podczas Streetwaves wszystkie nadesłane prace wezmą udział w plenerowej wystawie na Oruni (2/06, 12:00-14:00, skwer przy przystanku "Gościnna"), a następnego dnia zostaną rozdane uczestnikom Streetwaves i przypadkowym przechodniom na Żabiance (3/06, deptak).

 

Zapraszają: Arteria i Streetwaves

info: papergirl3city.blogspot.com

 

Papergirl to projekt artystyczny, który powstał w Berlinie w 2006 roku i stał się w ostatnich latach światowym fenomenem. Składa się z wystawy, akcji rowerowej – dystrybucji prac zwiniętych w rulony, warsztatu rowerowego i imprezy na zakończenie wydarzenia.
Ideą projektu jest wprowadzenie sztuki w przestrzeń publiczną w nietypowy sposób – rulony zostają wręczone przez rowerzystki i rowerzystów przypadkowo spotkanym na ulicy osobom. Nie jest konieczne malowanie graffiti na ścinach ani plakatowanie słupów. Ważny jest element zaskoczenia i uczynienie ze sztuki elementu codziennego doświadczenia.

 

Papargirl to projekt partycypacyjny, analogowy, niekomercyjny i spontaniczny, co oznacza, że:
- każda osoba może się włączyć dostarczając pracę lub pomagając w dystrybucji. Nie selekcjonujemy prac – to artystki i artyści decydują, jakie prace chcą pokazać
- rulony są dystrybuowane jak gazety, ale nie są edytowane i drukowane jak gazety. Składają się z kilku prac spiętych banderolą. Prace można przekazywać osobiście lub przesyłać pocztą. Nie ma ograniczeń formatu, materiału czy ilości. Prace wykonane ręcznie, wydruki, fotografie – w sumie 10-15 prac – znajdą się w jednym rulonie – każdy jest niepowtarzalną kombinacją! Ważne jest, żeby prace dało się zawinąć w rulon.
- rulony nie mogą być sprzedawane ani dostarczane na zamówienie. Każda osoba, która dostanie rulon jest szczęściarą, a szczęścia nie można kupić :)
- przekazywanie sztuki przy pomocy roweru oznacza, że nie ma czasu na przyjęcie stereotypowej roli odbiorcy/odbiorczyni sztuki. Trzeba reagować szybko i spontanicznie. Mottem projektu jest: dawanie przynosi dużo radości, kiedy nie oczekujesz niczego w zamian

 

 

Miejsce: skwer przy przystanku "Gościnna", Orunia | deptak na Żabiance

Miejsce: 54.420053624743865, 18.575949668884277
Czas: 2.06 12:00-14:00 | 3.06 16:30-18:30