Stefan Wesołowski

Powiększ/zmniejsz mapę

Stefan Wesołowski

Stefan Wesołowski - kompozytor, skrzypek, aranżer, dziennikarz. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Twórców (2006). Od 16 roku życia pisał pieśni dla oo. Dominikanów. W 2007 ukazał się jego debiutancki album, pt. „Kompleta". Współpracownik Jacaszka przy większości jego projektów - jest twórcą partii instrumentalnych na płycie „Treny" oraz ścieżce filmowej do filmu „Sala Samobójców" Jana Komasy. Byli jednymi z artystów występujących na trasie „Męskiego Grania" w 2010. Autor muzyki do wielu spektakli i wernisaży. Nagrywał dla Gusstaff Records, Ghostly International, Few Quiet People.

 

W marcu 2012 roku nakładem Few Quiet People ukazał się album '281011' duetu Wesołowski/Kaliski, będący zapisem materiału przygotowanego na koncert w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, który odbył się w październiku ubiegłego roku.

 

W tej chwili Stefan Wesołowski kończy pracę nad nową płytą pt. "Liebestod", część materiału z tego właśnie albumu zaprezentuje przedpremierowo na Streetwaves.

 

"Liebestod" jest zbiorem współczesnych instrumentalnych madrygałów, w których krzyżują się w takim samym stopniu inspiracje muzyką renesansu co dokonaniami kompozytorów XX wieku i próbą wykorzystania potencjału brzmieniowego tkwiącego w instrumentach akustycznych.

 

Na koncercie zabrzmi kilka prostych miniatur na skrzypce, pianino, wiolonczelę i tubę, osadzonych w przestrzeniach ambientowych pochodzących w całości z nagrań instrumentów i dźwięków emitowanych akustycznie.

 

„Tu pokazuje coś więcej niż świetne smyczkowe aranże – to „modern classical" w najlepszym wydaniu, spokojnie można to nagranie postawić na jednej półce z płytami Maxa Richtera i Petera Brodericka." - Bartek Chaciński, Polityka

„Fantastyczne wydawnictwo, które oferuje słuchaczom wielkie przeżycia duchowe i estetyczne" - Tomasz Janas, Gazeta Wyborcza

 

Koncert odbędzie się w podwórku budynków przy ulicy Na Stoku 41-42.

Miejsce: Na Stoku 41-42, Gdańsk
Czas: 2.06 21:00-21:30