Sunday Duo

Zaczęło się od solowej płyty Borysa Kossakowskiego pt. "Sunday Tracks", na której znalazły się swobodne improwizacje fortepianowe przepuszczone przez elektroniczne efekty. Album znalazł uznanie w oczach krytyki, a Borys Kossakowski został zaproszony m.in. na Heineken Open'er Festival, gdzie zaprezentował swój pierwszy improwizowany skład z Jakubem Nogą (sitar) i Jackiem Stromskim (perkusjonalia).

 

Zespół ochrzczony mianem Sunday Arkestra (na cześć słynnej Sun Ra Arkestra) snuł improwizowane opowieści wykorzystując do tego ambient, jazz, free, trans oraz elementy muzyki etnicznej: ukraińskiej, żydowskiej, tureckiej czy hinduskiej. W tej muzyce jest miejsce na hołd dla tradycji oraz świętokradztwo, na szaloną ekspresję i refleksję. Zespół wykorzystuje zarówno kompozycje własne, jak i melodie ludowe (m.in. z repertuaru zespołu Drevo), potrafi także wziąć na warsztat Beatlesów czy Rolling Stonesów.

 

W zmienionym składzie z Tomaszem Żukowskim (na zmianę z Kubą Świątkiem) na perkusji, Kubą Hincem na basie i Jarkiem Marciszewskim na gitarze zespół zagrał kilka koncertów m.in. w litewskich Druskiennikach. Nawiązał też współpracę z wokalnym triem żeńskim Poghanky.

 

Borys Kossakowski improwizuje nie tylko na scenie, ale także w życiu, także szybko stworzył kolejną mutację projektu Sunday... czyli Sunday Duo, z którym wystąpił m.in. na festiwalu Open Source Art czy Metropolia Jest Okey oraz zarejestrował utwór "Rozpadam się na atomy" w ramach projektu "Nasiono Swap Singers". W składzie duetu znalazł się niezrównany gitarzysta Jarosław Marciszewski (lider rockowego Popsysze). We dwójkę na scenie prowadzą niezwykły dialog - rozmowę o duszy, sercu  i ciele, o radości i cierpieniu.

 

Siłą Sunday Duo są improwizacje na pograniczu transu, jazzu, muzyki konkretnej, minimalu oraz dusza i pasja muzyki korzennej: żydowskiej, arabskiej i słowiańskiej.

 

skład:

Borys Kossakowski (instr. klawiszowe, laptop, saksofon)

Jarosław Marciszewski (gitara, saz)

 

info: soundcloud.com/sundayduo, kossakowski.art.pl

 

 

Borys Kossakowski - muzyk, dziennikarz, autor tekstów, tata. Lider Sunday Duo i Sunday Arkestra, związany z zespołami Towary Zastępcze, a wcześniej także Karol Schwarz All Stars oraz LiPaLi Akustycznie.  Dyrektor muzyczny projektu Nasiono All Stars podczas festiwalu Europejski Poeta Wolności. Przez pięć lat pełnił funkcję kuratora festiwalu Jazz Jantar. Obecnie pracuje jako dziennikarz w portalu Trojmiasto.pl. Kocha muzykę i podróże.

 

Jarosław Marciszewski - gitarzysta, wokalista. Lider Popsysze, związany z zespołem Towary Zastępcze. Prowadzi także zespół Remont Pomp przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, który koncertował m.in. z Wojtkiem Mazolewskim i Mikołajem Trzaską. Z tym ostatnim Remont Pomp nagrał płytę, która ukaże się w 2012 nakładem Kilogram Records.

 

 

Miejsce: deptak na Żabiance

 

Miejsce: 54.42063416831957, 18.57463002204895
Czas: 3.06 12:00-13:00