Szwalnia

Już niemal każdy festiwal ma swoją promocyjną płócienną torbę - najczęściej czarną z białym nadrukiem, albo białą z czarnym nadrukiem. Idealnie identyczne, wyprasowane torby docierają do organizatora, organizator rozdziela je wśród swoich współpracowników i znajomych. Co lepsi rozdają je uczestnikom, co bardziej pazerni sprzedają.

 

Ale w Szwalni zrobimy to inaczej – w Szwalni każdy będzie mógł wybrać materiał i wzór, wedle którego zostanie jego/jej torba zrobiona! Użyjemy recyklingowych materiałów – starych zasłon, obrusów, ubrań etc, które już wycięte i posegregowane czekać będą na konkretne prośby i zamówienia z waszej strony.

Czekać też będzie wolna maszyna do szycia dla każdego kto szyć umie i sam by sobie najchętniej coś uszył!

O sitodrukowe nadruki na torbach zadba Fanzin Ceger.

 

Et voila, w parę minut streetwavesowa torba z nadrukiem gotowa!

 

 

AUTORZY

Staklene Bombone

Staklene Bombone, czyli polsko-jugosłowiański duet prywatno-służbowy składający się z pana krawca, pani od kultury, perkusisty, bibliotekarza-to-be, tłumaczki, młodocianej blogerski, Wielkiego Miłośnika Miodu, mistrzyni nożyczek i domorosłej kucharki.
W latach 80. ich oddaleni o 2000 km ojcowie uczyli każde z osobna, że pojęcie odpadku jest względne, bo jeśli coś nie przyda się już sąsiadowi, to nie znaczy, że nie może przydać się tobie. To pragmatyczne podejście nazwano potem recyklingiem, tę pragmatyczną postawę antykonsumpcjonizmem. Oni starają się nie nazywać, po prostu robią swoje: szyją, kleją, kochają się w śmieciach.

 

info: staklenebombone.blogspot.com

 

 

Fanzin Ceger 

Fanzin Ceger to sitodrukowe czasopismo rysunkowe, które w Serbii wydawane jest co trzy miesiące na płóciennych torbach i koszulkach. Podczas fanzinowych akcji sitodrukowych każdy chętny może również dostać nadruk na przyniesionym ubraniu czy kawałku materiału, zrobić z niego naszywkę albo zachować jako pamiątkę. Rysunki, które trafiają na sito to dzieła najlepszych bałkańskich (i nie tylko) autorów. Fanzin nigdy nie wychodzi w nakładzie większym niż 100 egzemplarzy.  
Podczas Streetwaves pokażemy również wystawę sitodrukowych plakatów przygotowanych przez Fanzin Ceger.

info: www.pionirovglasnik.com/ceger

 

 

foto 1 - Dominik Werner

Miejsce: Biskupia 4 C, Gdańsk
Czas: 2.06 17:00-22:00