Streetwaves
Streetwaves

Program

1.06, sobota, Olszynka

12.00-14.00 Streetwaves Punkt Info
> przy przystanku tramwajowym „Akademia Muzyczna”

11.00-13.00 Dziarsko przez Perz, spływ kajakowy rzeką Motławą
> start: 11.00, Przystań Żabi Kruk, obok Klubu Wodnego, ul. Żabi Kruk 15, przy Baszcie pod Zrębem, zapisy: info@streetwaves.pl, liczba miejsc ograniczona, spływ kończy się o 13.00 na Olszynce, w miejscu koncertu: Budyń solo

12.00-14.00 Warsztaty i akcje
> tereny zielone nad Opływem Motławy, przy szkole podstawowej nr 59, ul. Modra 2 (dojście od strony Dolnego Miasta: od przystanku tramwajowego Akademia Muzyczna -> ul. Chłodna -> przez żółty mostek prowadzący na Olszynkę)

1. Papergirl Trójmiasto, wystawa prac

2. Anna Reinert, warsztaty plastyczne (dla dzieci)

3. Iza Gagani „Śniadanie z Niedźwiedziem”, akcja (dla dzieci)

4. Kasia Bielicka „Mozaika z Jaszczurem”, wspólne układanie mozaiki (dla każdego)

5. Anita Wasik „Przystanek”, akcja przemiany przystanku autobusowego „Olszynka – Szkoła” (dla każdego od 12 roku życia)

6. Maria Ostrowska „Brochy na płoty”, warsztaty tworzenia biżuterii dla miasta (dla każdego)

7. Karo Koto „Półświatki”, warsztaty plastyczne (dla dzieci)

8. Bang Bang Design „Wymianka – nadruk za książkę” (każdy, kto przyniesie książkę dla społecznej biblioteki na Olszynce, dostanie możliwość wykonania nadruku sitodrukiem na gratisowej torbie szmaciance)

9. Judyta Warzecha „Kuleczki”, warsztaty piknikowe (dla każdego)

13.00-13.45 Budyń solo, koncert
> nad Opływem Motławy, przy żółtym mostku

14.00-15.30 Dziarsko przez Perz, wycieczka rowerowa po Olszynce z przewodnikami
> start: przy żółtym mostku, wycieczka kończy się na koncercie Komet, o 15.30

14.00-14.45 Anthony Chorale, koncert
> taras widokowy nad Opływem Motławy, na tyłach stadionu żużlowego GKS

14.45-15.30 Michał Pecko „Przestrzeń pomiędzy”, instalacja
> opuszczony budynek na działce, róg ulic Wąskotorowej i Maki

15.30-17.00 Uwaga Inwazja „Bliskie Spotkanie”, mural
> budynek, ul. Maki

15.30-16.15 Komety, koncert
> podwórko, róg ulic Maki i Dworkowej

16.00-17.00 Trupa teatralna „Circo Barbaro”, spektakl kukiełkowy „O rybaku i syrence” oraz warsztaty plastyczne i muzyczne dla dzieci
> podwórko, ul. Dworkowa 7A

16.00-17.00 Agata Królak, Wyskokowe Kredki Plenerowe
> chodnik, ul. Dworkowa

16.00-17.00 Marek Rogala/eskaem.pl „PapierMiasto”, instalacja, warsztaty
> dom, ul. Zielna 25

16.30-17.00 Etamski, koncert
> podwórko, ul. Zielna 25

17.00 przejazd autobusem SLA + przejazd rowerowy na działki „Bratki”
> tymczasowy przystanek autobusowy, zbieg ulic Zielnej i Dworkowej (autobus kursować będzie do ogródków działkowych przy ul. Bratki co 20 min)

17.00-19.00 „Działki bez ogródek”, akcja na działkach, Stowarzyszenie Rozwój w Biały Dzień, Pracownia Duży Pokój (Joanna Kozera, Anna Biernat, Katarzyna Bojko-Szymczewska, Zofia Puszcz)
>Ogródki Działkowe „Bratki”, ul. Bratki 2:

1. Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego na działkach

2. camera obscura w domku działkowym

3. piknik na działkach

4. potańcówka przy winylach Pana Józefa

5. wystawa portretów fotograficznych działkowców

6. kącik porad działkowych

7. mobilny pawilon Moniki Wierzby i Stanleya Kempy z napojami i przekąskami Dagmary Rusinek

19.00-21.00
> vis-a-vis sklepu, przy przystanku autobusowym, ul. Olszyńska

1. Sokodajnia przy pompie/zdroju, prowadzenie: Katarzyna Zachara, Michalina Brokos, Mikołaj Klejbach
2. Szczepan Troka Wysocki, „Specjal Time – ławeczka zdrojowa”, obiekt

19.00-19.30 Borowski/Miegoń, koncert
> wały nad rzeką, przy pompie/zdroju

19.00-21.00 „Zawaliło się”, wystawa: Michał Andrysiak „Bez tytułu”, Marcin Bober „Cisza”, Bogna Burska „Start”, Maciej Chodziński „Siły: Grawitacja”, Filip Kalkowski „Stajnia jeźdźca Apokalipsy”, Anna Orbaczewska „fuck off”, Joanna Rusinek „BallKoniki”, Maciej Salamon „Wolne Miasto Olszynka”, Marcin Sosiński „Bez tytułu”, Michał Sosiński „Bez tytułu”, Tomasz Wierzchowski „Wyrosło”
> ruiny stajni napoleońskich, Dwór Olszyński, ul. Olszyńska 37

20.00-20.45 Napszykłat, koncert
> Dwór Olszyński, ul. Olszyńska 37

21.00-23.00 Tomasz Wlaźlak „Super Heroes”, instalacja
> most z Olszynki na Dolne Miasto (na wysokości ul. Pustej, po stronie Olszynki)

21.15-21.45 Hatti Vatti, koncert
> Opływ Motławy przy moście z Olszynki na Dolne Miasto (na wysokości ul. Pustej, po stronie Olszynki)

21.30-23.30 warsztaty robienia światełek rowerowych na Nocny Przejazd Rowerowy
> Reduta Wyskok, przy moście, po stronie Dolnego Miasta

22.00-22.45 California Stories Uncovered, koncert
> Reduta Wyskok/Reduta Miś, nad Opływem Motławy, po stronie Dolnego Miasta

 23.00-24.00 Kim Nowak, koncert
> Reduta Wyskok/Reduta Miś, nad Opływem Motławy, po stronie Dolnego Miasta

Napoje wieczorem przy Redutach zapewni Cafe Lamus w mobilnym pawilonie Moniki Wierzby i Stanleya Kempy

 0.00-0.30 Nocny Przejazd Rowerowy Gdańsk Cycle Chic wzdłuż Opływu Motławy i bastionów
> start: Reduta Wyskok, przy moście po stronie Dolnego Miasta (przejazd kończy się przy Klubie Zajezdnia)

 0.00-3.00 Streetwaves after party
> Klub Zajezdnia, Dolne Miasto, róg ulic Toruńskiej i Wróblej

 

2.06, niedziela, Siedlce

od 12.00
> ławki przy Zbiorniku Powstańców Warszawskich (Centrum Hewelianum)

1. 12.00-14.00 Streetwaves Punkt Info

2. 12.00 Dziarsko przez Perz, piesza wycieczka po fortyfikacjach i okolicach z przewodnikami
> start: 12.00 przy Zbiorniku, wycieczka kończy się o 14.00 w parku przy ul. Bema

3. 12.00 Gra miejska „Przeszukiwacze Siedlec”, Stowarzyszenie Waga, Mericurius
> start: 12.00 przy Zbiorniku, punkt końcowy 17.00 na ul. Winnickiej (podwórko gier i zabaw dziecięcych)

4. 12.30-13.00 Aurora Lubos „Akty – fragment”, performance

12.00-14.00
> park pomiędzy ul. Nowe Ogrody, Powstańców Warszawskich i Dąbrowskiego (Centrum Hewelianum)

1. „Start do mat!”, Karolina Libelt Pilates Studio:

              12.00-12.45 joga, prowadzenie: Paweł Kwaśniewski

              12.45-13.15 pilates, prowadzenie: Karolina Libelt

              13.15-14.00 zdrowy kręgosłup, prowadzenie: Małgorzata Szymczyk

2. „Akro-loty”, acro-yoga dla dzieci i rodziców, prowadzenie: Dana Chmielewska i Anna Haracz

3. „Płaskopyskie zadają szyku na Streetwaves”, mopsi pokaz mody, mopsie warsztaty, zdjęcia i piknik z mopsami, prowadzenie: Katarzyna Mejna

4. Mobilny pawilon Moniki Wierzby i Stanleya Kempy z napojami i przekąskami Dagmary Rusinek

 

od 14.00
> park przy ul. Bema:

1. 14.00-14.30 Leon Dziemaszkiewicz, performance

2. 14.00-15.00 Weronika Rafa, Anna Burzyńska „Ladacznica”, wystawa plakatu

3. 14.30-15.00 Nawrocki Folk Computer Band, koncert

4. 15.00 Dziarsko przez Perz, rowerowa wycieczka z przewodnikami
> start: 15.00 w parku, wycieczka kończy się o 17.00 przy dawnym Hotelu Północnym

14.00-17.00 Działania w obrębie trzech ulic

ULICA PIKNIKOWO-WARSZTATOWA
>ul. Sowińskiego

1. Winylowy koncert życzeń: przynieś winyl/dedykuj piosenki

2. Warsztaty:

              Sara Podwysocka „Gatunki miejskie”, tworzenie instalacji z materiałów recyklingowych (dla każdego, prezentacja po zakończeniu warsztatów)

              Maria Ostrowska „Brochy na płoty”, warsztaty tworzenia biżuterii dla miasta (dla każdego)

                        Julia Łuczywo, warsztaty tworzenia lampionów (dla każdego, prezentacja w parku podczas nocnego balu)

Anna Pelc, „Jadalne granaty – manufaktura artystyczno-ogrodnicza, warsztaty robienia „bomb” z nasionami (dla każdego)

              Judyta Warzecha „Kuleczki”, warsztaty piknikowe (dla każdego)

              Pracownia Działań Minimalnych “Minimals”, wspólne malowanie schodów (dla każdego)

    Ola Krotowska-Cacha, Pracownia Zapachu Olfactura „Drogi do wonności”, warsztaty zapachowe (dla każdego)

              Michał i Marcin Drygalscy „Mokry portret”, przenośne studio fotograficzne (portrety uczestników Streetwaves robione techniką mokrego kolodionu)

              Barbara Serwatka, Magdalena Pela, Łukasz Bugalski, Michał Garnowski „Tysiąc żurawi dla Siedlec”, projekt origami (dla każdego)

              Karolina Pochwatka „Daj słowo”, akcja literacka (dla każdego)

3. o jedzenie zadbają: Carmnik.pl, Avocado Catering, fukafe oraz uczestnicy Streetwaves – zapraszamy wszystkich do przynoszenia i dzielenia się własnymi potrawami (na miejscu czekać będą stoły)!

ULICA MODY, prowadzenie: Show Your Fashion
>ul. Tarasy

1. Muzyka: Dj BTR

2. Warsztaty:

              Show Your Fashion “Streetwaves Bag – zrób sobie torbę ze Streetwaves”

              „Pan Pepe Puszcza z Torbami”, warsztat szycia toreb z filcu

              Katarzyna Królak „Shirt Happens”, wszystko, co można zrobić ze zwykłej koszulki

              Klaudia Lademann, warsztat rysunku żurnalowego

              Grupa Graficzna Parking „Stylizacje Brystolowe”

3. Showroom

Bambaks & PillowsAndCreatures / Bang Bang Design / Barbara Peszkowska / Coolawoola / Craftoholic Mom / Filimoniuk Design / Gagani / Galaxyclothes / Goshko / Halina Botor / Łyko / Misstery / Monopolka / Monika Pek / Pan Pepe / PąPą / Piny- Kulturalny Kolektyw UG / Projekt Mleko / Prulla

4. Michał Andrysiak i Paulina Mroczyńska, sesje zdjęciowe w stylizacjach z wykorzystaniem ubrań prezentowanych przez projektantów

PODWÓRKO GIER I ZABAW DZIECIĘCYCH, prowadzenie: Anika Połom
>ul. Winnicka

1. Punkt KA „Muzyka z Trawnika”, warsztaty tworzenia instrumentów z warzyw + „Reinkarnacja starej puszki, czyli never ending story”, warsztaty recyklingowe

2. Luiza Bielińska i Marta Rose „Zupa literkowa”, zabawa w kreatywne pisanie

3. Punkt dawnych zabaw podwórkowych – na miejscu będzie można zagrać m.in. w gumę, kapsle, klasy oraz zaproponować uczestnikom własną grę z dzieciństwa

14.00-18.00 Maria Pela „Działki. Siedlce i okolice”, wystawa fotografii
> garaże, ul. Wieniawskiego, zakręt na wysokości ul. Zakopiańskiej 32

14.00-18.00 Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego
> siedziba Rady Siedlce, ul. Kartuska 63/65 (liczba miejsc ograniczona, zapisy: info@streetwaves.pl)

15.30-16.00 Dick4Dick, koncert w oknie
> ul. Kartuska 75b (od strony ogródka)

16.15-16.45 Michał Biela, koncert
> garaże, ul. Zakopiańska 38

14.00-18.00 bARTer – wystawa i wymiana sztuki, Marta Pruska i Marta Zasępa
> hol dawnego Hotelu Północnego, ul. Zakopiańska 40

17.00-18.00 19 Wiosen, koncert
> sala bankietowa dawnego Hotelu Północnego (dawny Klub Lastadia), ul. Zakopiańska 40

18.30-19.30
> podwórko i budynek do rozbiórki, ul. Malczewskiego 85/87

1. Piętnastka, koncert

2. Agata Królak „Na-niby”, instalacja

3. Justyna Krzywicka „Lokatorzy”, instalacja

4. Joanna Zofia Krzempek, „Mistrz i Małgorzata”, instalacja

5. Zuza Golińska „Brudna robota”, cykl rysunków

6. Honorata Martin, instalacja

15.00 – 20.00 Wypożyczalnia kaset vhs „Video Terror”, Krystian Kujda/VHS Hell, Jakub Babczyński
> lokal, ul. Kartuska 74

20.00-20.30 Maja Siemińska i Pan Stanisław Kujawski „Schidlitz al dente”, koncert
> podwórko na wysokości ul. Malczewskiego 131, za skrzyżowaniem z ul. Sowią

20.30-21.30 turniej zbijaka/dwa ognie pt. „Tak jak pamiętasz z podstawówki”: artyści/artystki kontra muzycy/muzyczki
komentatorzy: Szymon Jachimek i Wojciech Tremiszewski (kabaret Limo)
oprawa muzyczna: Zespół Cieśni bez Tańca feat. Mariush
> plac, ul. Górka 11

20.30-23.00
> ul. Górka 12

1. Michał Rumas „Pamiętnik z podwórka”, fotografie (w bramie)

2. Joanna Grochocka „Cześć”, instalacja (w podwórku)

3. Joanna Stachowiak „Bajki mydlane – Przenośny Zakład Produkcji”, fotografie (w podwórku)

4. Katarzyna Warzecha „Serca dwa”, pokaz filmu (w podwórku)

 20.30-23.00 Gdańsk Doc Film preview „Why Poverty?/Dlaczego bieda?”, pokaz krótkometrażowych filmów dokumentalnych
> okno mieszkania, ul. Górka 13B

22.00-23.00 Łona i Webber, koncert
> plac, ul. Górka 11

22.00-23.00 Tomasz Wlaźlak „Sąd ostateczny”, video
>fasada domu ul. Rogaczewskiego 45 (od strony placu przy ul. Górka 11)

od 23.15
> park pomiędzy ul. Nowe Ogrody, Powstańców Warszawskich i Dąbrowskiego (Centrum Hewelianum)

23.15-24.00 Trupa Trupa, koncert

0.00-3.00 Bal na zakończenie Streetwaves 2013: Bartosz i Bartłomiej prezentują Coctail Party
Napoje zapewni Cafe Lamus w mobilnym pawilonie Moniki Wierzby i Stanleya Kempy

Organizator: IKM
design: bang bang design, dev: fry.li, font: fontfabric.com