Streetwaves
Streetwaves

Program Wrzeszcz Dolny, 31 maja (sobota)

PARK KUŹNICZKI (12.00-15.00)
vis a vis peronu SKM, wejście od ul. Kilińskiego i Wajdeloty

12.00-15.00

Kolektyw Samo Dobro zaprasza na Spóźnione Śniadanie (5 zł/talerz)
„Dog’s comfort zone, czyli kuźnia zdrowia, smaku i urody dla twojego psa” / piknik dla psów i opiekunów: psia kosmetyczka, behawiorystka, psie ciastka i warsztaty
Katka Blajchert / „Ciach Fryzjer” / przenośny zakład fryzjerski
iVintage / winylowa potańcówka dla dzieci, warsztaty technik miksowania, loopowania i skreczowania

12.00-13.30

„HULAJ NOGA” / Agata Gregorkiewicz / zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców

12.00-14.00

Aleksandra Ilkiewicz i Przemysław Hoffer / warsztaty typografii dla młodzieży i dorosłych

13.00-15.00

„Na dachach świata” – plenerowe studio Radia Gdańsk / prowadzenie: Kamil Wicik

13.30-14.00

Wild Books / koncert

14.00-15.00

Kubatwiceimprovise (Jakub Słomkowski i Jakub Dykiert) / performance dźwiękowy na budowie obok parku

 

PO CAŁEJ DZIELNI:

13.00-15.30

Dziarsko przez Perz / „Zbiegiem rzeki” / piesza wycieczka krajoznawcza z przewodnikami / start: przed Galerią Bałtycką – wejście od ul. Kościuszki, koniec: Park „Nad Strzyżą”

14.15-15.00

Artur Maćkowiak / koncert / podwórko ul. Wajdeloty 5-6

15.15-15.45

Helena Ganjalyan / „Dog Days Are Over” / improwizacja taneczna / Park „Nad Strzyżą”, ul. Wyspiańskiego

15.15-16.00

Aga Jurecka / „Regaty” / zawody łódeczek z nagrodami / Park „Nad Strzyżą”, ul. Wyspiańskiego

16.00-17.00

Pablopavo i Ludziki / koncert / boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 (za Parkiem „Nad Strzyżą”, wejście od ul. Leczkowa)

17.00-17.30

Jakub Słomkowski i Loik Bertrand / „Styx” / performance dźwiękowy w potoku Strzyża / skrzyżowanie ul. Reja i Kochanowskiego

17.00-19.30

Aleksandra Ilkiewicz i Przemysław Hoffer / „Rozgrywka typograficzna” / instalacja-gra / kamienice przy ul. Klonowicza, Kochanowskiego i Modrzewskiego

17.45-18.30

Tatiana Kamieniecka i Oleg Dziewanowski / „stany skupienia” / performance / podwórko ul. Klonowicza 21-23

18.30-19.30

Król / koncert / nieczynny peron Kolonia, ul. Modrzewskiego

19.45 – 20.30

Meine Mutter ist Komputer (Magda Jędra/Anita Wach/Mariusz Krawczyk) / „Space Panic” / performance / teren Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ul. Leczkowa 1 (vis a vis Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, wejście od ul. Hallera)

20.30-21.30

L.U.C. / koncert / boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 (za Parkiem „Nad Strzyżą”, wejście od ul. Leczkowa)

21.30-22.00

Langfurtka (Mikołaj Trzaska, Adam Witkowski) / koncert / Kurhaus (lokal przy rondzie, ul. Wajdeloty)

 

LOKALE PRZY UL. WALLENRODA (21.00-0.30)

21.00-24.00

Wrzeszcz ART! / premiera płyty DVD + pokaz filmów Kolonii Artystów i IKM / lokal, ul. Wallenroda 15
autorzy filmów: Piotr Wyrzykowski, Jacek Niegoda, Went i Karska, Anna Witkowska, Adam Witkowski, Maciej Salamon, Dorota Walentynowicz, Kijek i Adamski, Wojtek Zamiara, Maciej Szupica, Bogna Burska, Elvin Flamingo

22.00-00.30

„od Kolonii do Kolonii” / showcase Kolonii Artystów / lokal, ul. Wallenroda 1
22.00-22.30 / 3FoNIA- Jacek Mazurkiewicz solo / koncert
22.45-23.30 / Ścisław Dercz / performance dźwiękowy
23.45-0.30 / Metroscan (Litwa) / performance audio-video

22.15-24.00

„Nowe idzie od morza do Wrzeszcza” / showcase NIOM / lokal, ul. Wallenroda 31
22.15-22.40 / Burninghole / koncert
22.50-23.15 / UKU / koncert
23.30-24.00 / Wilga / koncert

24.00-2.00

Afterparty / Kurhaus (lokal przy rondzie, ul. Wajdeloty)

 

 

Program Wyspa Sobieszewska, 1 czerwca (niedziela)

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY DROGOWIEC, Turnus I (12.00-15.00)
ul. Turystyczna 1

12.00-15.00:

Szympans i Lama zapraszają na śniadanie (5 zł/talerz)
Rekreacja i zabawy sportowe – zagraj w kometkę, mini golfa, karty, szachy, ringo, piłkę itp. itd.
Agata Klimkowska / „Łączka w rączkę” / zrób bukiet w kwiaciarni polnych kwiatów
buginbag / „przySIATKI” / warsztaty tworzenia siedzisk/toreb
Karol Meissner / „Ale lot” / warsztaty tworzenia latawców
Miejska Kuchnia Roślinna / „Chwast Food” / poszukiwanie i przygotowanie miejskich roślin jadalnych
Ola Trościankowska – bambaki.com / warsztaty tworzenia pacynek
Ewka Konewka / „Kwiato Stany” / kwietna instalacja
Teleniedziela Program Pierwszy / gęste wąsy i niemodne outfity, czyli retro-TV-hity

12.30-14.00

Swing Revolution Trójmiasto / warsztaty tańca Lindy Hop

12.30-14.30

INTENSYWNA DYSCYPLINA REKREACYJNA Z POLY&ESTER / para-aerobik z Poly Muskelbauch i Ester Schnelle Füsse

12.30-13.10 oraz 13.30-14.10

„Podejdź druha” / leśne podchody z Chorągwią Gdańską ZHP

14.00-15.00

Slalom / koncert

Wycieczki krajoznawcze z przewodnikami (start: ośrodek Drogowiec, dojazd i powrót podstawionymi autobusami, zapisy: punkt@ikm.gda.pl):

12.30 – 16.00 (dojazd do plaży na mecz) „Przyrodniczy detektyw w Ptasim Raju” / wycieczka do Ptasiego Raju z Eweliną Kurach

13.00 – 17.00 (dojazd do lasu na koncert) „Ujście Wisły. Ścieżki natury” / wycieczka na Mewią Łachę z Jowitą Kurach

13.30-16.30 (dojazd do plaży na mecz) „Cesarski korek” / wycieczka do Przekopu Wisły z Dziarsko przez Perz

12.00-15.00

GAK „WYSPA SKARBÓW”/ „Pocztówka znad morza” / partycypacyjna akcja artystyczna / ul. Turystyczna 3

 

PLAŻA / wejście nr 16 (skraj ul. Falowej)

15.30-17.00

„Piaskiem w oczy” / mecz siatkówki plażowej / oprawa muzyczna: Wojtek Mazolewski Trio, komentarz: M.bunio.S feat. syntezator mowy Ivona / plaża, wejście nr 16 (skraj ul. Falowej)

LAS (dojście ścieżką wzdłuż ul. Radosnej)

17.00-18.00

DVA / koncert w lesie (dojście ścieżką przy ul. Radosnej)

 

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY DROGOWIEC, Turnus II (18.00-24.00) / ul. Turystyczna 1

18.00-22.00

Artysta na campingu, czyli co kryją domki:
Grażyna Rigall, Gosia Golińska, Marcin Zawicki + Sylwia Kasprowicz, Zosia Martin, Agata Nowosielska, Ada Dobrzelecka, Patrycja Orzechowska, Maja Tybel, Olga Szymula + Filip Przewoźny, Pamela Granatowski + Kora Tea Kowalska + Mateusz Wysocki , Filip Ignatowicz + Marcin Szuszkiewicz, Anna Reinert, Ebola Ape + Panna Ula, Honorata Martin, Kolektyw Koleżeński Kol_Kol, Dominika Cierplikowska (Śliwka Art), Katka Blajchert, WYMIENNIK.

18.00-18.30

Joanna Duda i Katarzyna Pastuszak / „VHS nr 33 – WCZASY 1983” / performance

18.00-21.00

Teleniedziela Program Drugi / rodzinny wieczór a’la lata 80.: dobranocka, dziennik, zagraniczny tasiemiec

19.00-20.00

PUSTKI / koncert

20.00-20.30

Anna Steller, Leon Dziemaszkiewicz / „Dziś wieczorem przyjść nie mogę” / performance

21.00-22.00

Młynarski plays Młynarski / koncert

21.30-23.30

Kino pod sosną / filmowe klasyki każdego udanego turnusu

22.00-24.00

Dancing wczasowy na zakończenie Streetwaves

22.00-22.30

Olga Szymula, Filip Przewoźny / koncert

Organizator: IKM, Miasto Gdańsk
design: bang bang design , dev: fry.li , font: fontfabric.com